2016 m. rugsėjo mėnesį Panevėžyje vyks 16-asis tarptautinis kurčiųjų iliuzionistų 9387740_origfestivalis.

Iki festivalio pradžios dar 11 mėnesių, bet jau dabar vyksta intensyvūs organizaciniai darbai: derinama programa,  kontaktuojama su dalyviais, ieškoma rėmėjų. Kaip teigė šio festivalio organizatorius, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos lietuvių gestų kalbos mokytojas, Panevėžio kurčiųjų kultūros centro prezidentas, iliuzionistas Vilius Glušokas, renginys vyks rugsėjo 4-11 d., jame  dalyvaus apie 40 talentingiausių kurčiųjų iliuzionistų iš 15 pasaulio šalių. Nuo 1986 m. tokie festivaliai rengiami kas dveji metai. Jie  buvo surengti Vokietijoje, JAV, Anglijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Indijoje, Italijoje, Suomijoje.

Lietuva ir Panevėžys pasirinkti neatsitiktinai. Taip buvo nuspręsta, kai  2014 metais spalio mėnesį Čikagoje dalyvaudamas festivalyje V. Glušokas renginio svečiams ir dalyviams labai patraukliai pristatė savo šalį, gimtąjį miestą bei jame gyvenančią kurčiųjų bendruomenę.

Festivalio organizatorius pažymėjo, jog tai, kad 2016 m. Lietuvoje, Panevėžio mieste, vyks toks renginys, yra ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė, nes tai bus neeilinis festivalis. Renginį jam organizuoti padės 10 asmenų komandą, į kurią įeis Lietuvos ir užsienio šalių atstovai.  ,,Minėsime 30 metų sukaktį nuo to laiko, kai 1986 m. Leipcige (Vokietija) įvyko pirmasis tarptautinis kurčiųjų iliuzionistų festivalis“, – sakė V. Glušokas. Jis su pasididžiavimu pabrėžė, jog istorinė pirmojo festivalio vėliava yra saugoma Panevėžio kurčiųjų kultūros centre.

Tokių festivalių tikslas – suburti visus kurčiuosius iliuzionistus, kurių pasaulyje yra apie 300, skatinti juos bendrauti, keistis idėjomis bei patirtimi.

V. Glušokas džiaugėsi, kad su iliuzionistais į Lietuvą ir Panevėžį atvyks  apie 100 iliuzionistų gerbėjų. Daugiausia, net 30 žmonių, planuoja atvykti iš Indijos. Taip pat bus svečių iš Šri Lankos, Amerikos ir kitų žemynų. Su festivalio dalyviais ir svečiais organizatorius bendrauja internetu (per „Skype“) tarptautine gestų kalba.

Lietuvai šiame festivalyje žada atstovauti 5 panevėžiečiai iliuzionistai: Michailas Chovanskis, Vilius Glušokas, Donatas Nakvosas, Dainius Kuprinskas, Elena Chovanskienė.

 

Kitąmet Panevėžys taps pasaulio kurčiųjų iliuzionistų sostine